Tiyatro | Bölüm Hakkında

Tiyatro bölümümüzde, genç oyuncu adaylarımız birbirinden değerli oyuncu eğitmenlerimiz önderliğinde oyunculuk eğitimleri almaktadır. Oyunculuk, toplu oyunculuk, ses ve konuşma (Diksiyon, artikülasyon) eğitimi gibi alan dersleri verilmektedir. Öğrencilerimiz daha eğitim alırlarken birçok dizi, sinema filmi, reklam ve tiyatrolarda rol almaktadır.

 

Amacımız

Evrensel düzeyde özgün yapıtlar üretebilen, kreatif, çağdaş ve aydın bireyler yetiştirmek,

Öğrencilerimizin deneyimli eğitim kadromuz ile tiyatro, diksiyon ve artikülasyon temel eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlamak,

Dünya sahnelerinde oyun sergilemeyi hedefleyen, ders aldıkları ustalar gibi bireyler yetiştirmek…

 

 

 

Tiyatro Bölümü Yetenek Sınavı

 

1. Aşama:

Adaydan önceden hazırladığı biri komedi, diğeri dram olan iki eseri oynaması istenir. Burada adayın; oyun yeteneği, yorumlaması, vücut ve beden dilini kullanma yeterliliği, vurgu ve tonlama ile Türkçeyi doğru olarak kullanma kabiliyeti değerlendirilir.

 

 

2. Aşama:

Adaydan doğaçlama yapması istenir. Ayrıca ritm ve müziksel işitme yeteneği değerlendirilir, kendi seçeceği şarkıyı söylemesi ve ağız yapısına bakılması için bir şiir istenir. Değerlendirmede adayın sahnede oyun sergilemesine engel oluşturacak bir özrü olup olmadığına bakılır.

 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Facebook Twitter Instagram Youtube
MADE IN WEB | Web tasarim ve yazilim hizmetleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2021