Alan Öğretmenlerimiz

 Yelda KIRÇUVAL – SİNEMA TV BÖLÜM BAŞKANI             

1978 Erzincan doğumlu olan Yelda KIRÇUVAL, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Sinema-Tv Bölümü'nü eğitim başarı bursuyla tamamlamıştır. Şu an Yeditepe Üniversitesi’nde Medya Ve İletişim Yöntemleri üzerine yüksek lisans yapmaktadır. KIRÇUVAL 1997’de TRT sınavlarına girmiştir ve sonrasında TRT eğitmenlerinden diksiyon, fonetik, artikülasyon dersleri alarak meslek hayatına ilk başlangıcı yapmıştır. Halen devam eden televizyon hayatına ilk adımı 1998’de ATV radyolarında (Radio Sport, Şık Fm, Kiss Fm) editör-spiker olarak çalışarak başlamıştır. Sonrasında Tgrt Fm’de aynı şekilde editör-spiker olarak devam ederken, 1999’da pek çok dizi film, reklam ve belgesellerde dublaj yapmıştır. Aynı yıllarda televizyona ilk adımı HBB TV’de Ana Haber sunarak başlamıştır ve editör-spiker olarak görev yaptığı televizyonda program yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Bunlar arasında: Çevre Aktüel ve Tüketici Dosyası adlı programlar yer alır. Yelda KIRÇUVAL, televizyonun pek çok departmanında görev yapmıştır. Habercilik yönüyle beraber televizyon programcılığı yönünde de kendini adım adım geliştirmiştir. 2000’de SHOW TV’de gece “Haber Hattı” programını hazırlayıp sunarken, aynı zamanda tüm programların seslendirmelerini üstlenmiştir. Sonrasında yine pek çok kanalda haber sunarken, mesleğine paralel olarak pek çok internet sitesinde ve Sözcü gazetesi'nde özel röportajlar ve analiz yazıları yazarak gazetecilik yönünü de gözden çıkarmamıştır. Bu arada radyoculukla başlayan meslek hayatına Radyo 99’da Haber müdürlüğü yaparak devam etmiştir. 2009’da meslek hayatına başlamasında ayrı bir önemi olan TRT 2’de “Birlikte Yaşarken” adlı programı sunarak programcılık yönünü de izleyicisiyle paylaşmıştır. 2010’da ATV İç Yapımlarda yapımcı-sunucu olarak görev yapmıştır. 2011’de STAR TV’de “Duymayan Kalmasın” programıyla habercilik yönüyle izleyicinin karşısına magazin programı sunarak devam etmiştir. Uzun zamandır da pek çok kurum ve kuruluşlarda diksiyon dersleri vermektedir. Şimdi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde diksiyon ve Tv programcılığı dersi vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda Ağustos’da çıkan ve ilk kitabı olan ‘Adapsız Kadınlar, Hayasız Erkekler’ çıktığı andan itibaren çok ses getirerek, kısa sürede çok satanlara girmiştir.

-

 Asuman BORA - TİYATRO BÖLÜM BAŞKANI

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü'nü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nı bitiren usta oyuncu 1988 yılından bu yana Devlet Tiyatrosu Sanatçısı'dır. Çalıştığı Diyarbakır ve Trabzon Devlet Tiyatroları'nın açtığı Ordu Belediyesi Tiyatrosu'nda kurs yöneticiliği, eğitmenlik ve Ankara da çeşitli liselerde oyunculuk ve diksiyon hocalığı, Ankara Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bünyesindeki Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Çocuk ve Gençlik Tiyatroları'nda eğitmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Tüm ilk ve orta dereceli okulların Tiyatro hocalarına ‘Okullarda Tiyatro nasıl yapılmalı’ konulu uygulamalı seminerler düzenlemiştir. Sanat Bölümü'nde Ekim 2008- Haziran 2013 tarihleri arası diksiyon ve mimik-rol derslerini yürütmekle beraber, halen Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk ve reji yapmaktadır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde devam etmektedir. Tiyatro Bölümü'nde fonetik, mimik-doğaçlama derslerine eğitmenolarak devam etmektedir. Marmara Sanat Akademisi'nde Diksiyon Öğretmenliği yapmaktadır.

-

 Levent  ÇETİN - SİNEMA TV ÖĞRETMENİ

1975 İstanbul doğumlu olan ÇETİN, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü'nden mezun olmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema-TV Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır. NTV, National Geographic Channel gibi televizyon kanallarında prodüktörolarak çalışmıştır. Okul yıllarından itibaren yaptığı filmler uluslararası kısa film festivallerinde gösterilmiştir. 2013 yılında kendi yapım şirketi Plot Film’i kurmuştur ve ilk uzun metrajlı filmi ‘’Sivil’’ yurt içinde ve yurt dışında çeşitli film festivallerinde gösterilmiştir. Halen ‘’At Hikâyeleri’’ isimli bir belgesel film projesinin üzerinde çalışmaktadır

-

 Hüner ŞİMŞEK - SİNEMA TV BÖLÜMÜ ÖĞRETMENİ

1979 Doğumlu ŞİMŞEK, İlköğretim hayatını İzmir Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra 1997 yılında kazandığı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV Bölümü'nden 2001 yılında mezun olmuştur. Yaklaşık 15 yıldır TRT ve çeşitli ulusal kanallarda yönetmen ve yapım yardımcılığıyla başladığı mesleğini program yapımcısı ve yönetmeni olarak devam ettirmektedir. Son işi TRT’ye Türk spor tarihinde ilkleri, rekorları ve şampiyonlukları elde eden sporcularımızın belgeseli başarıya odaklananlar ile devam ediyor. Bunların dışında medyanın diğer sektörlerinden olan PR ve Sosyal Medya Danışmanlığı yapmaktadır. 2015 yılından itibaren okulumuzda Sinema Televizyon öğretmenliği görevini üstlenmektedir.

-

 Armağan ERCAN - MÜZİK ÖĞRETMENİ

1988 doğumlu olan ERCAN, Müzik eğitimine 2002 yılında Kadıköy Özel Güzel Sanatlar Lisesi'nde başlamıştır. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Sazlar Keman Bölümü geçiş sınavını kazanarak lise ve üniversite bölümünden mezun olmuştur. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı Performans Bölümü'nde yüksek lisans yapmaktadır. Keman eğitimi süresince Alexsandr SAMOLEYENKO, Prof. Ceyda UZGÖREN, Ellen JEWET ile çalışmıştır. Prof. Zülfiye SEÇKİN’in keman sınıfından mezun olmuştur. Okul dışında çeşitli masterclasslara katılarak Siegfried FUGRLİNGER, Cihat AŞKIN, Sevil ULUCAN ve Angel STANKOV gibi dünya çapında keman sanatçıları ile çalışmıştır. Form Bilgisi – Armoni - Solfej eğitimini Prof. Emel ÇELEBİOĞLU, Erdem ÇÖLOĞLU ve Feride ÖZBAYKAL’ dan  almıştır. Eğitim süresi boyunca arkadaşları ile birlikte çalmış olduğu çeşitli oda müziği grupları ile konserler, Şef Cem MANSUR yönetiminde UÇSO (Uluslararası Çocuk Senfoni Orkestrası) ile birlikte yurt içinde konserler vermiştir. Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile birlikte yurt içinde Caddebostan Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey, Kadıköy Süreyya Operası, İş Sanat Kültür Merkezi ve Türkan Saylan Konser Salonu gibi birçok salonda konserler vermiştir. Yurt dışında da 2009 yılında Azerbaycan’da Bakü şehrinde Devlet Filarmoni salonunda, 2011 yılında Fransa’da Belfort şehrinde FİMU Festivalinde, 2013 yılında Rusya’da St.Petersburg şehrinde N.A. Rimsky-Korsakov Devlet Konservatuarı davetlisi olarak ve aynı yıl Almanya’da Berlin ve Bonn şehrinde yapılan Beethovenfest konserlerinde görev almıştır.

-

 FİLİZ KİPRİK-RESİM ÖĞRETMENİ

1980 Konya doğumlu olan KİPRİK, çok erken yaşlarda resim sanatıyla buluşmuş ve Doç. Dr. Orhan CEBRAİLOĞLU Atölyesi’nde profesyonel sanat eğitimi almaya başlamıştır. Burada 15 yıl süren eğitim hayatının yanı sıra, 2004 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi/Fakültesi Resim Bölümü’nü Prof..Dr. Melek YILMAZ GÖKAY Atölyesi’nde 2008 yılında tamamlamıştır. Aynı yıl devam ettiği Selçuk Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini 2011 yılında “Çocuklarda ve Yetişkinlerde Sanat Eğitimi” alanında başarıyla tamamlamıştır. 2008’de Konya’da Artıkare Sanat Evi’ni hayata geçirerek 2012 yılına kadar burada her yaş gurubuna yönelik özel sanat eğitimi vermiştir. Bu gruplara yönelik sergi ve etkinlikler düzenlemiştir. Bunun yanı sıra Konya ve Ankara’da 2 kişisel sergi açmış, 22 ulusal ve uluslararası sergiye katılmış, 5 farklı ödül almıştır. Ayrıca birçok yurt içi ve yurt dışı sanat projesinde küratörlük yapmaktadır. İstanbul’da Pinelo Gallery’nin Sanatçısı ve Sanat Eğitimcisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

-

 Zeynep KÖSEM - RESİM ÖĞRETMENİ

2011’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nden fakülte birincisi olarak mezun olmuştur. Aynı kurumda onur belgesi ile yüksek lisansını tamamlamıştır. Sonrasında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Plastik Sanatlar alanında pedagojik formasyon eğitimi almıştır. 2014 Bazaart Heykel Dalı Jüri Özel Ödülü ve Sergileme Ödülü bulunan sanatçı, aktif olarak yurt içi ve yurt dışı sergilere katılmaktadır. 2015 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Resim öğretmeni olarak görev almaktadır.

-

 Melek MERCAN - RESİM ÖĞRETMENİ

1989 doğumlu olan MERCAN, 2007-2012 Marmara Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nden  mezun olmuştur. 2014  yılında Kadı Mehmet Ortaokulu  Görsel Sanatlar ve Beyoğlu Belediyesi Semt Konakları’nda Resim öğretmenliği görevinde bulunmuştur. Kendi şahsi atölyesine sanatsal çalışmalarına halen devam etmektedir.

-

 Müge ÖKTEN - MÜZİK BÖLÜM BAŞKANI

1982 İzmir doğumlu olan ÖKTEN, müzik eğitimine; TRT Halk müziği sanatçısı dedesi Ziya İZGİN’le başlamıştır. Çalışmalarını TRT çocuk korosu, akabinde TRT gençlik korosunda solistlik ve koristlik olarak devam ettirmiştir. İzmir Işıl SAYGIN Güzel sanatlar Anadolu Lisesi Keman ve Piyano Bölüm mezunu olarak eğitimine Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Şan Bölümü'nde devam etmiştir. Batı Müziği ve popüler müzik dallarında 1.2.3.derecelerde başarılı bulunmuştur. Beste ve söz alanında armoni ve  müzik teorisi çalışmalarına devam etmektedir. 2015 yılı itibari ile okulumuzda opera, şan  ve koro eğitimi dersleri vermektedir.

-

 Aygün Tevfik HİÇYILMAZ – TİYATRO ÖĞRETMENİ

1978 Kırıkkale doğumlu olan HİÇYILMAZ, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 2005 yılında mezun olmuştur. Dönemin başarılı projesi olan Ekmek Teknesi dizisinde ”Pöti Avni” tiplemesi ile adından uzun zaman söz ettirmiştir. ''Eksi 18, Geç Gelen Bahar, Benim Annem Bir Melek, GenişAile, Tozlu Yollar, Kötü Yol'' adlı dizilerde oynamıştır. ''Hokkabaz ve Deli Deli Olma'' adlı sinema filmlerinde ayrıca İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda  ''Yaşasın Barış, Yer Altından Notlar ve Ölüleri Gömün'' adlı oyunlarda yer almıştır. ''Resimli Osmanlı Tarihi,Midas"ın Kör Düğümü, Kibarlık Budalası,Ay Işığında Şamata,Sevgili Doktor,Bir Evlenme,Anlaşılmaz Bir Tip,Vişne Bahçesi ve Düdükçülerle Fırçacıların Savaşı''adlı oyunları sahneye koymuştur. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’ndeve Üsküdar Amerikan Koleji’nde eğitmenlik yapmaya devam etmektedir.

-

 Gülşah ÇOMOĞLU - TİYATRO ÖĞRETMENİ

1986 Ankara doğumlu olan ÇOMOĞLU, Liseyi Yüce Koleji'nde okuduktan sonra Bilkent Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden 2009 yılında mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Alman Dili Edebiyatı öğrencisidir. Üç yıl boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. ''İki Efendinin Kuşağı, Troyalı Kadınlar Kafatası, Yeşil Kuş Tanrı, Anna Frankın Hatıra Defteri, Hürrem Sultan, Camdan Kalp, Venedik Taciri'' adlı tiyatro oyunlarında rol almıştır. Beş sezon boyunca Fox TV’de yayınlanan ''Unutma Beni'' adlı dizide Asuman karakterini canlandırmıştır. Üç sezona yakın Star TV’de yayınlanan ''Aşkın Bedeli'' adlı dizide Dicle karakterini canlandırmıştır. Hala Star TV yayınlanan ''Yüksek Sosyete'' dizisinde Begüm rolünü canlandırmaktadır. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Tiyatro eğitmeni  olarak göreve başlamıştır.

-

 Abdulhamit GÜLER - SİNEMA TV ÖĞRETMENİ

1980 Erzurum doğumlu GÜLER, Bursa’da ilk ve orta öğrenimini tamamlamıştır. Bursa Merkez İmam Hatip Lisesi’nden mezun olduktan sonra Atatürk Üniversitesi Erzurum MYO Radyo-TV Yayıncılığı Bölümü'nü bitirmiştir. Sonrasında dikey geçiş sınavı  ile aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümü'ne geçerek 2003’te bitirdiği okulunun ardından İstanbul’da çalışmaya başlamıştır.

Birçok medya kuruluşunda muhabir, editör, haber müdürü ve yayın yönetmeni olarak çalışmıştır. Habercilik ile sinema çalışmalarını uzun yıllar birlikte yürüttükten sonra çeşitli kısa film, belgesel ve senaryo çalışmalarına imza atmıştır. TRT için “28 Şubat Filmleri” projesinin yürütmüştür. Yine TRT için "15 Temmuz Filmleri" projesini yürütüyor.

-

 Süleyman SAVAŞER – MÜZİK ÖĞRETMENİ ( Davul )

1991 Kayseri doğumlu olan SAVAŞER, müzik eğitimine 2004 yılında Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı. Lise yıllarında Polonya’da düzenlenen Karlino Müzik festivaline ve İstanbul’da düzenlenen Kasdav Liselerarası Müzik yarışmasına katıldı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nü kazanmıştır. Üniversite yıllarında pek çok festivaller, workshoplar ve yarışmalara katılmıştır. Halen sahne performanslarına devam edip aynı zamanda Bahçeşehir Koleji ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Davul eğitmeni olarak çalışmaktadır.

-

 Burak ERKORKMAZ – MÜZİK ÖĞRETMENİ

1991 yılında Nevşehir / Ürgüp’te dünyaya gelen Erkorkmaz, 2005 yılında Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi'nde Flüt ana dalı ile müzik hayatına başlamıştır.2009 yılında başladığı Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nde öğrenimi boyunca Fırat ESENERLİ, Ayşen BULUT ve Özge SALAR ile çalışmıştır. Kurumun yurt içi ve yurt dışı proje, festival ve konserlerinde Batı Müziği-Türk Halk Müziği Orkestrası'nda ve Çok Sesli korolarda çeşitli görevlerde yer almıştır.Özel ve devlet eğitim kurum ve projelerinde farklı yaş gruplarına müzik ve çalgı eğitimi vermiştir.2015 itibarıyla Marmara Koleji'nde Müzik Öğretmenliği ve 2016 eğitim yılı itibariyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Flüt öğretmenliği görevini sürdürmektedir.

-

 Gökhan DEMİRDAĞ – MÜZİK ÖĞRETMENİ

1990 tarihinde İstanbul Üsküdar da doğan DEMİRDAĞ, Küçük yaşlarda M.E.B. Yurdağer  Doğulu Sanat Merkezi'nde renklerle notaları öğrenmiştir. Aynı kurumda Aydın İrkilmez ile gitar çalışmıştır. Lise hayatı boyunca müzik eğitimine ve çalışmalarına devam etmiştir. KASDAV Liselerarası Müzik yarışmasında ekibiyle birlikte finale kalmaya hak kazandıktan sonra jüri özel ödülüne layık görülmüştür. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği'ne girmeye hak kazanmıştır. Burada Melih Güzel ile gitar çalışmalarını sürdürmüştür. Üniversite süresi boyunca okulun orkestrasıyla birlikte birçok yurt içi ve yurt dışı festival ve etkinliklerde gitarıyla görev almıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Facebook Twitter Instagram Youtube
MADE IN WEB | Web tasarim ve yazilim hizmetleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2016