Alan Öğretmenlerimiz

 Yelda KIRÇUVAL – SİNEMA TV BÖLÜM BAŞKANI             

1978 Erzincan doğumlu olan Yelda KIRÇUVAL, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Sinema-Tv Bölümü'nü eğitim başarı bursuyla tamamlamıştır. Şu an Yeditepe Üniversitesi’nde Medya Ve İletişim Yöntemleri üzerine yüksek lisans yapmaktadır. KIRÇUVAL 1997’de TRT sınavlarına girmiştir ve sonrasında TRT eğitmenlerinden diksiyon, fonetik, artikülasyon dersleri alarak meslek hayatına ilk başlangıcı yapmıştır. Halen devam eden televizyon hayatına ilk adımı 1998’de ATV radyolarında (Radio Sport, Şık Fm, Kiss Fm) editör-spiker olarak çalışarak başlamıştır. Sonrasında Tgrt Fm’de aynı şekilde editör-spiker olarak devam ederken, 1999’da pek çok dizi film, reklam ve belgesellerde dublaj yapmıştır. Aynı yıllarda televizyona ilk adımı HBB TV’de Ana Haber sunarak başlamıştır ve editör-spiker olarak görev yaptığı televizyonda program yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Bunlar arasında: Çevre Aktüel ve Tüketici Dosyası adlı programlar yer alır. Yelda KIRÇUVAL, televizyonun pek çok departmanında görev yapmıştır. Habercilik yönüyle beraber televizyon programcılığı yönünde de kendini adım adım geliştirmiştir. 2000’de SHOW TV’de gece “Haber Hattı” programını hazırlayıp sunarken, aynı zamanda tüm programların seslendirmelerini üstlenmiştir. Sonrasında yine pek çok kanalda haber sunarken, mesleğine paralel olarak pek çok internet sitesinde ve Sözcü gazetesi'nde özel röportajlar ve analiz yazıları yazarak gazetecilik yönünü de gözden çıkarmamıştır. Bu arada radyoculukla başlayan meslek hayatına Radyo 99’da Haber müdürlüğü yaparak devam etmiştir. 2009’da meslek hayatına başlamasında ayrı bir önemi olan TRT 2’de “Birlikte Yaşarken” adlı programı sunarak programcılık yönünü de izleyicisiyle paylaşmıştır. 2010’da ATV İç Yapımlarda yapımcı-sunucu olarak görev yapmıştır. 2011’de STAR TV’de “Duymayan Kalmasın” programıyla habercilik yönüyle izleyicinin karşısına magazin programı sunarak devam etmiştir. Uzun zamandır da pek çok kurum ve kuruluşlarda diksiyon dersleri vermektedir. Şimdi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde diksiyon ve Tv programcılığı dersi vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda Ağustos’da çıkan ve ilk kitabı olan ‘Adapsız Kadınlar, Hayasız Erkekler’ çıktığı andan itibaren çok ses getirerek, kısa sürede çok satanlara girmiştir.

 


 

 Selin YEŞİLYURT - RESİM ÖĞRETMENİ

1985 doğumlu olan Selin Yeşilyurt, Hayrullah Kefoğlu Anadolu Lisesinden 2003 yılında mezun olmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin Resim Bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur.2015 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden Pedogojik Formasyon Eğitimini başarıyla tamamlayıp , Öğretmenlik Sertifikasını almıştır.İleri seviyede İngilizce bilmektedir. Sosyal Hayatta İletişim Becerileri,Tango, Yaratıcı Drama, Diksiyon sertifikaları almış bunların yanı sıra yurtdışında Early Childhood Development eğitimlerine katılmıştır. Daha önce
BHEM’ de Resim , Gymboree ‘de İngilizce Sanat öğretmenliği yapmıştır. 2017 yılı itibari ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde Resim Öğretmeni olarak görev almaktadır.

 


 

 Amine DEDE - SİNEMA TV ÖĞRETMENİ

1991 İstanbul doğumlu olan Amine DEDE, İstanbul Kadıköy Erenköy Kız Anadolu Lisesi'nden 2009 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü'nden 2015 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 Eğitim - Öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi'nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. Doğan Holding CNN Türk'de hava durumu ve kurgu departmanında staj yapmıştır. İstanbul TRT Radyo'da gönüllü olarak staj yapmıştır. Fotoğrafçılık ve kameramanlık üzerine 7 yıl profesyonel olarak çalışmıştır.

 


 

 Asuman BORA - TİYATRO BÖLÜM BAŞKANI

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü'nü ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'nı bitiren usta oyuncu 1988 yılından bu yana Devlet Tiyatrosu Sanatçısı'dır. Çalıştığı Diyarbakır ve Trabzon Devlet Tiyatroları'nın açtığı Ordu Belediyesi Tiyatrosu'nda kurs yöneticiliği, eğitmenlik ve Ankara da çeşitli liselerde oyunculuk ve diksiyon hocalığı, Ankara Çankaya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bünyesindeki Ankara Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Çocuk ve Gençlik Tiyatroları'nda eğitmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Tüm ilk ve orta dereceli okulların Tiyatro hocalarına ‘Okullarda Tiyatro nasıl yapılmalı’ konulu uygulamalı seminerler düzenlemiştir. Sanat Bölümü'nde Ekim 2008- Haziran 2013 tarihleri arası diksiyon ve mimik-rol derslerini yürütmekle beraber, halen Devlet Tiyatrosu'nda oyunculuk ve reji yapmaktadır. 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde devam etmektedir. Tiyatro Bölümü'nde fonetik, mimik-doğaçlama derslerine eğitmenolarak devam etmektedir. Marmara Sanat Akademisi'nde Diksiyon Öğretmenliği yapmaktadır.

 


 

 Armağan ERCAN - MÜZİK ÖĞRETMENİ

1988 doğumlu olan ERCAN, Müzik eğitimine 2002 yılında Kadıköy Özel Güzel Sanatlar Lisesi'nde başlamıştır. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Sazlar Keman Bölümü geçiş sınavını kazanarak lise ve üniversite bölümünden mezun olmuştur. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı Performans Bölümü'nde yüksek lisans yapmaktadır. Keman eğitimi süresince Alexsandr SAMOLEYENKO, Prof. Ceyda UZGÖREN, Ellen JEWET ile çalışmıştır. Prof. Zülfiye SEÇKİN’in keman sınıfından mezun olmuştur. Okul dışında çeşitli masterclasslara katılarak Siegfried FUGRLİNGER, Cihat AŞKIN, Sevil ULUCAN ve Angel STANKOV gibi dünya çapında keman sanatçıları ile çalışmıştır. Form Bilgisi – Armoni - Solfej eğitimini Prof. Emel ÇELEBİOĞLU, Erdem ÇÖLOĞLU ve Feride ÖZBAYKAL’ dan  almıştır. Eğitim süresi boyunca arkadaşları ile birlikte çalmış olduğu çeşitli oda müziği grupları ile konserler, Şef Cem MANSUR yönetiminde UÇSO (Uluslararası Çocuk Senfoni Orkestrası) ile birlikte yurt içinde konserler vermiştir. Şef Ramiz Melik ASLANOV yönetiminde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası ile birlikte yurt içinde Caddebostan Kültür Merkezi, Cemal Reşit Rey, Kadıköy Süreyya Operası, İş Sanat Kültür Merkezi ve Türkan Saylan Konser Salonu gibi birçok salonda konserler vermiştir. Yurt dışında da 2009 yılında Azerbaycan’da Bakü şehrinde Devlet Filarmoni salonunda, 2011 yılında Fransa’da Belfort şehrinde FİMU Festivalinde, 2013 yılında Rusya’da St.Petersburg şehrinde N.A. Rimsky-Korsakov Devlet Konservatuarı davetlisi olarak ve aynı yıl Almanya’da Berlin ve Bonn şehrinde yapılan Beethovenfest konserlerinde görev almıştır.

 


 

 FİLİZ KİPRİK-RESİM ÖĞRETMENİ

1980 Konya doğumlu olan sanatçı, çok erken yaşlarda resim sanatıyla buluşmuş ve Doç. Dr. Orhan CEBRAİLOĞLU Atölyesi’nde profesyonel sanat eğitimi almaya başlamıştır.  Burada 15 yıl süren eğitim hayatının yanısıra, 2004 yılında girdiği Selçuk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi/Fakültesi Resim Bölümü’nü Prof..Dr. Melek YILMAZ GÖKAY Atölyesi’nden 2008 yılında tamamladı. Aynı yıl devam ettiği Selçuk Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi, Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini 2011 yılında başarıyla tamamladı. 2008’de Konya’da Artıkare Sanat Evi’ni hayata geçirerek 2012 yılına kadar burada her yaş gurubuna yönelik özel sanat eğitimi vermiştir. Bu gruplara yönelik sergi ve etkinlikler düzenlemiştir. Bunun yanısıra Konya, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere 3 kişisel sergi açmış, 30’u geçgin ulusal ve uluslararası sergi projesinde eserleri sergilenmiştir. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 10’a yakın ödül ve birçok belge almıştır. Ayrıca birçok yurtiçi ve yurtdışı sanat projesinde organizatör ve küratör olarak yer almaktadır. Halen İstanbul’da Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi’nde bölüm başkanlığı görevini devam ettirmektedir. Aynı zamanda 2016’da İstanbul’da hayata geçirdiği Artıkare Sanat Merkezi’nde sanat eğitmeni olarak çalışmakta ve kendi sanat çalışmalarınıda burada sürdürmektedir.

 


 

 Gülşah ÇOMOĞLU - TİYATRO ÖĞRETMENİ

1986 Ankara doğumlu olan ÇOMOĞLU, Liseyi Yüce Koleji'nde okuduktan sonra Bilkent Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden 2009 yılında mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Alman Dili Edebiyatı öğrencisidir. Üç yıl boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. ''İki Efendinin Kuşağı, Troyalı Kadınlar Kafatası, Yeşil Kuş Tanrı, Anna Frankın Hatıra Defteri, Hürrem Sultan, Camdan Kalp, Venedik Taciri'' adlı tiyatro oyunlarında rol almıştır. Beş sezon boyunca Fox TV’de yayınlanan ''Unutma Beni'' adlı dizide Asuman karakterini canlandırmıştır. Üç sezona yakın Star TV’de yayınlanan ''Aşkın Bedeli'' adlı dizide Dicle karakterini canlandırmıştır. Hala Star TV yayınlanan ''Yüksek Sosyete'' dizisinde Begüm rolünü canlandırmaktadır. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Tiyatro eğitmeni  olarak göreve başlamıştır.

 


 

 Süleyman SAVAŞER – MÜZİK ÖĞRETMENİ ( Davul )

1991 Kayseri doğumlu olan SAVAŞER, müzik eğitimine 2004 yılında Kayseri Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı. Lise yıllarında Polonya’da düzenlenen Karlino Müzik festivaline ve İstanbul’da düzenlenen Kasdav Liselerarası Müzik yarışmasına katıldı. 2008 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü'nü kazanmıştır. Üniversite yıllarında pek çok festivaller, workshoplar ve yarışmalara katılmıştır. Halen sahne performanslarına devam edip aynı zamanda Bahçeşehir Koleji ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Davul eğitmeni olarak çalışmaktadır.

 


 

 Gökhan DEMİRDAĞ – MÜZİK ÖĞRETMENİ

1990 tarihinde İstanbul Üsküdar da doğan DEMİRDAĞ, Küçük yaşlarda M.E.B. Yurdağer  Doğulu Sanat Merkezi'nde renklerle notaları öğrenmiştir. Aynı kurumda Aydın İrkilmez ile gitar çalışmıştır. Lise hayatı boyunca müzik eğitimine ve çalışmalarına devam etmiştir. KASDAV Liselerarası Müzik yarışmasında ekibiyle birlikte finale kalmaya hak kazandıktan sonra jüri özel ödülüne layık görülmüştür. Lise eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği'ne girmeye hak kazanmıştır. Burada Melih Güzel ile gitar çalışmalarını sürdürmüştür. Üniversite süresi boyunca okulun orkestrasıyla birlikte birçok yurt içi ve yurt dışı festival ve etkinliklerde gitarıyla görev almıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Facebook Twitter Instagram Youtube
MADE IN WEB | Web tasarim ve yazilim hizmetleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2016