Kültür Öğretmenlerimiz

 

 • Açelya ÖKSÜZ- TARİH ÖĞRETMENİ   


 • Ayşe Büşra KAYTAŞ - TARİH ÖĞRETMENİ

1991 yılında İstanbul’da doğan Büşra Yapar Kaytaş, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden burslu mezun olmuş ve Medeniyet Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimini de tamamlayarak öğretmen olmaya hak kazanmıştır. İlk iş deneyimini Anadolu Lisesi'nde stajyer olarak yaptıktan sonra çeşitli özel liselerde 5 sene çalışmıştır. 2021 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nde Tarih öğretmenliğine başlamıştır. Halen bu kurumda görevine devam etmektedir.

 


 

 • Ahmet SARIALİ - DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ

1954 yılında Trabzon-Vakfıkebir ilçesinde doğan SARİALİ, 1973 yılında Trabzon İ.H. Lisesi'nden, 1979 yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'nden (İlahiyat) mezun olmuştur. 1974-1980 yılları arasında din görevlisi olarak çalışmıştır. 1980-2000 yılları arasında çeşitli okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptıktan sonra 2000 yılında emekli olmuştur. 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladığı görevine halen devam etmektedir.


 • Başak YILDIZ - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ

   


 • Begüm GENÇ - BİYOLOJİ OĞRETMENİ

1993 yılında Trabzon'da doğan Begüm Genç, Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. İlk iş deneyimine stajyer Biyolog olarak başlamış, mezuniyet öncesinde bir eğitim kurumunda ilk öğretmenliğini yapmıştır. Formasyon eğitimini tamamladıktan sonra çeşitli kişisel gelişim kurslarına katılmış ve 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Özel Mimar Sinan Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde Biyoloji öğretmenliğine başlamıştır. Halen bu kurumda görevine devam etmektedir. 
Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.  

 


 • Ebrar SÜRMEN USTA - MATEMATİK ÖĞRETMENİ

1995 doğumlu olan  Ebrar SÜRMEN USTA, Istanbul Necip Fazil Kisakurek lisesinden 2012 yilinda mezun olmuştur. Lisans eğitimini Istanbul Üniversitesi Fen Fakültesinde 2018 yilinda tamamlamıştır ve yine ayni yil Hasan Ali Yücel Eğitim fakültesinden pedagojik formasyon sertifikasini almistir. Kemal Hasoglu Anadolu lisesinde stajini tamamlamistir .Istanbul universitesinde cesitli matematik calistaylarina katilim sertifikalari mevcuttur. 2018-2019 eğitim yılı itibariyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladığı Matematik Öğretmenliği görevine halen devam etmektedir. Özel eğitim gereksinimli öğrencilerle çalışmaları mevcuttur.


 • Ebru Nur AKMAZ - COĞRAFYA ÖĞRETMENİ

 


 

 

 • Elif İNCİ - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

 


 • Işılay AKDERE – KİMYA ÖĞRETMENİ

1986 Bursa doğumlu olan Işılay AKDERE, Bursa Anadolu Kız Lisesinden 2003 yılında mezun olmuştur. Bursa Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. 2009-2010 Eğitim-Öğretim döneminde Uludağ  Üniversitesi Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. Tübitak Butal Bursa Test ve Analiz Laboratuvarı da ve Korteks Mensucat Sanayi ve Ticaret A.Ş Kalite Kontrol Laboratuvarında Staj yapmıştır. Daha önce de çeşitli eğitim kurumlarında Kimya Öğretmeni olarak görev yapan Akdere, 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı itibariyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde göreve devam etmektedir.


 

 

 • İlayda Aybüke IŞLAK - PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK 

Psk. Dan. İlayda A. Işlak 1998 yılında Ankara'da doğmuştur. 2016 yılında Tuz Gölü Anadolu Lisesi'nden mezun olan Işlak, aynı yıl İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü kazarak 2020 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Öğrencilik hayatı boyunca ve mezuniyeti sonrasında çeşitli klinikler, danışmanlık merkezleri, eğitim kurumları, Kasımpaşa Spor Kulübü ve Türk PDR Derneği'nde staj yapmıştır. 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı itibariyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde Psikolojik Danışman olarak göreve devam etmektedir. Okulumuz öğrencilerine üniversite hazırlık süreci ve mesleki danışmanlık konusunda da hizmet vermektedir. 


 • Kadir ARSLAN - DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ


 • Mehmet ERÜSTÜNDAĞ - MATEMATİK ÖĞRETMENİ

1975 Burdur doğumlu olan ERÜSTÜNDAĞ, lise eğitimini Burdur’da tamamlamıştır. 1993 yılında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen - Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü'nü kazandıktan sonra 1997 yılında üniversiteden mezun olmuştur. Öğretmenlik hayatına çeşitli eğitim kurumlarında Matematik Öğretmenliği yaparak başlayan ERÜSTÜNDAĞ 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde göreve devam etmektedir. 

 


 

 • Mücahit ÖZTÜRK - BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENİ


 • Nihat KUYUMCUOĞLU - FİZİK ÖĞRETMENİ

1955 Edirne’de doğumlu olan KUYUMCUĞOLU, İlk, orta, lise - üniversite eğitimini Edirne’de tamamlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde 2 öğretim yılı Fizik - İngilizce kurslarına katıldıktan sonra çeşitli özel eğitim kurumlarında İngilizce Fizik Öğretmenliği hizmetlerinde bulunmuştur. 1999-2004 yılları arasında devlet okullarında öğretmenlik görevini yapmıştır. 2004-2005 Eğitim-Öğretim yılı sonunda Kadir Has Anadolu Lisesi'nden emekli olduktan sonra öğretmenlik hayatına çeşitli özel eğitim kurumları ve kurs merkezlerinde devam etmektedir.


 • Safanur ÖZDEMİR - İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ 

1996 İstanbul doğumlu olan Safanur ÖZDEMİR, İstanbul Haliç Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümünden 2018 yılında mezun olmuştur. Yine aynı üniversitenin Psikoloji bölümünde yan dal eğitimini tamamlamış ve 2019-2020 Eğitim - Öğretim döneminde Marmara Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. Habercilik sektöründe çalıştığı dönem boyunca Dış Haberler bölümünde tercümanlık yapmıştır. 2019 yılından bu yana yabancılara Türkçe eğitimi vermektedir. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi bünyesinde öğretmenlik görevine halen devam etmektedir. 


 

 • Seval KOPUZ - TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ

Şirin bir sahil kasabasında doğdu. Çocukluğu kitaplarla, ögretmencilik oynamakla geçti. Hayali Edebiyat Bölümü okumaktı. Kaderin cilvesi onu İşletme Fakültesi'ne götürdü. Zar zor mezun olabildi. Özel şirketlerde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalıştı. Ama onun aklı ve kalbi şiirlerde, romanlarda kaldı. Hayalinin peşinden gitmeyi seçti ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü mutlulukla bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini coşkuyla tamamladı. Uzun yıllar devlet okullarında farkli kademelerde  öğretmenlik yaptı. Hafta sonları ulusal özel bir radyoda cocuk program yapımcısı ve sunucusu olarak çalıştı. 2005 yılında  "Açıl Susam Açıl" programı RAYAD tarafından yılın en iyi 2. Çocuk programı ödülüne layık görüldü. Şimdilerde Özel Mimar Sinan Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi'nde çok sevdiği öğrencileri ve kitaplarıyla saadet icinde yaşamaktadır.

 


 • Tuba Güneş AYDOĞDU - FELSEFE ÖĞRETMENİ

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Facebook Twitter Instagram Youtube
MADE IN WEB | Web tasarim ve yazilim hizmetleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2021