Alan Öğretmenlerimiz

 Yelda Kırçuval - SİNEMA TV BÖLÜM BAŞKANI             

1978 Erzincan doğumlu olan Yelda KIRÇUVAL, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Sinema-Tv Bölümü'nü eğitim başarı bursuyla tamamlamıştır. Şu an Yeditepe Üniversitesi’nde Medya Ve İletişim Yöntemleri üzerine yüksek lisans yapmaktadır. KIRÇUVAL 1997’de TRT sınavlarına girmiştir ve sonrasında TRT eğitmenlerinden diksiyon, fonetik, artikülasyon dersleri alarak meslek hayatına ilk başlangıcı yapmıştır. Halen devam eden televizyon hayatına ilk adımı 1998’de ATV radyolarında (Radio Sport, Şık Fm, Kiss Fm) editör-spiker olarak çalışarak başlamıştır. Sonrasında Tgrt Fm’de aynı şekilde editör-spiker olarak devam ederken, 1999’da pek çok dizi film, reklam ve belgesellerde dublaj yapmıştır. Aynı yıllarda televizyona ilk adımı HBB TV’de Ana Haber sunarak başlamıştır ve editör-spiker olarak görev yaptığı televizyonda program yapımcılığı ve sunuculuğunu da üstlenmiştir. Bunlar arasında: Çevre Aktüel ve Tüketici Dosyası adlı programlar yer alır. Yelda KIRÇUVAL, televizyonun pek çok departmanında görev yapmıştır. Habercilik yönüyle beraber televizyon programcılığı yönünde de kendini adım adım geliştirmiştir. 2000’de SHOW TV’de gece “Haber Hattı” programını hazırlayıp sunarken, aynı zamanda tüm programların seslendirmelerini üstlenmiştir. Sonrasında yine pek çok kanalda haber sunarken, mesleğine paralel olarak pek çok internet sitesinde ve Sözcü gazetesi'nde özel röportajlar ve analiz yazıları yazarak gazetecilik yönünü de gözden çıkarmamıştır. Bu arada radyoculukla başlayan meslek hayatına Radyo 99’da Haber müdürlüğü yaparak devam etmiştir. 2009’da meslek hayatına başlamasında ayrı bir önemi olan TRT 2’de “Birlikte Yaşarken” adlı programı sunarak programcılık yönünü de izleyicisiyle paylaşmıştır. 2010’da ATV İç Yapımlarda yapımcı-sunucu olarak görev yapmıştır. 2011’de STAR TV’de “Duymayan Kalmasın” programıyla habercilik yönüyle izleyicinin karşısına magazin programı sunarak devam etmiştir. Uzun zamandır da pek çok kurum ve kuruluşlarda diksiyon dersleri vermektedir. Şimdi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde diksiyon ve Tv programcılığı dersi vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda Ağustos’da çıkan ve ilk kitabı olan ‘Adapsız Kadınlar, Hayasız Erkekler’ çıktığı andan itibaren çok ses getirerek, kısa sürede çok satanlara girmiştir.

 

 


 

 Amine Dede - SİNEMA TV ÖĞRETMENİ

1991 İstanbul doğumlu olan Amine DEDE, İstanbul Kadıköy Erenköy Kız Anadolu Lisesi'nden 2009 yılında mezun olmuştur. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü'nden 2015 yılında mezun olmuştur. 2015-2016 Eğitim - Öğretim döneminde İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi'nden Pedagojik Formasyon Eğitimi almıştır. Doğan Holding CNN Türk'de hava durumu ve kurgu departmanında staj yapmıştır. İstanbul TRT Radyo'da gönüllü olarak staj yapmıştır. Fotoğrafçılık ve kameramanlık üzerine 7 yıl profesyonel olarak çalışmıştır.

 

 


 

 Gülşah Çomoğlu - TİYATRO ÖĞRETMENİ

1986 Ankara doğumlu olan ÇOMOĞLU, Liseyi Yüce Koleji'nde okuduktan sonra Bilkent Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nden 2009 yılında mezun olmuştur. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Alman Dili Edebiyatı öğrencisidir. Üç yıl boyunca Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. ''İki Efendinin Kuşağı, Troyalı Kadınlar Kafatası, Yeşil Kuş Tanrı, Anna Frankın Hatıra Defteri, Hürrem Sultan, Camdan Kalp, Venedik Taciri'' adlı tiyatro oyunlarında rol almıştır. Beş sezon boyunca Fox TV’de yayınlanan ''Unutma Beni'' adlı dizide Asuman karakterini canlandırmıştır. Üç sezona yakın Star TV’de yayınlanan ''Aşkın Bedeli'' adlı dizide Dicle karakterini canlandırmıştır. Hala Star TV yayınlanan ''Yüksek Sosyete'' dizisinde Begüm rolünü canlandırmaktadır. 2015 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde Tiyatro eğitmeni  olarak göreve başlamıştır.

 


 

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Facebook Twitter Instagram Youtube
MADE IN WEB | Web tasarim ve yazilim hizmetleri

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 2019